Relacje międzyludzkie

TYLKO IDIOCI ZMIENIAJĄ ZDANIE NA TEMAT INNYCH NA PODSTAWIE JEDNEGO CZYNU

Wiecie co wkurwia mnie w Was najbardziej?

Fakt, że wielu z Was patrzy na mnie przez pryzmat ostatniego tekstu, posta czy jakiejkolwiek innej aktywności w social mediach. W sensie – nie chcę by ktoś to opatrznie zrozumiał, bo ja w dalszym ciągu bardzo Was lubię. Problem w tym, że na każde 10 fajnych osób, statystycznie przypadnie jeden idiota, który mimo, że czyta mnie już od miesięcy a często nawet i lat, to diametralnie będzie w stanie zmienić sobie zdanie o mnie, bo przykładowo… obraziłem jego ulubionego artystę. Bo ugodziłem w jego gusta lub zwyczajnie naruszyłem jego strefę komfortu. No bo jak to tak? ”Lubię cię, a ty mi tu będziesz krytykował mój ulubiony zespół?”
Przykładowo – napiszę jeden tekst, w którym przy okazji jakiegoś żartu trochę ponabijam się z określonej grupy ludzi, co jest jak najbardziej w moim stylu i nikogo nie powinno dziwić, to z miejsca znajdzie się ktoś, kto poczuje się wielce urażony.

Serio, to jest tak głupie, że sam zastanawiam się teraz ”czy w ogóle jest sens, abym poruszał ten temat?”. Bo ktoś mi zaraz napisze, że to są marginalne przypadki, że normalni ludzie tak się nie zachowują. Well, zdziwię was. Bardzo wiele osób tak robi i obserwuję to za każdym razem, gdy machnę jakiś niewygodny post na fanpejdżu. Rotacja czytelników jest wtedy niesamowicie duża. 50 baranów odchodzi w stronę zachodzącego słońca, pokazując mi fucka na odchodne, a na ich miejsce przybywa 40 nowych. A wśród nich paru, którzy obrażą się za parę miesięcy. I tak w kółko.

Stąd też uznałem, że jednak jest sens abym poruszył ten temat. Dlatego teraz zwrócę się bezpośrednio do Ciebie? Yyyy… ale że ja? Tak, ty. Zapamiętaj sobie raz na zawsze:

JEŚLI OCENIASZ LUDZI POPRZEZ ICH OSTATNI CZYN, TO ZNACZY, ŻE JESTEŚ KRETYNEM

Bo patrzysz na świat w bardzo zawężonej perspektywnie.

Pomijam tutaj oczywiście sytuacje, gdy ktoś odwali taki żurek, że obiektywnie jest to uznawane za przestępstwo lub coś totalnie niezgodnego z twardymi zasadami życia w społeczeństwie. Czytaj, jeśli kogoś se w przyszłości zabije, to wcale się na was nie obrażę, jeśli odlajkujecie przez to mój fanpejdż.

Wracając jednak do tematu:

Życie to zbiór wydarzeń, w których uczestniczymy i czynów, którymi w odpowiedzi na nie reagujemy. Nikt nie będzie dostosowywał się do twojego etosu idealnego człowieka. Wbij sobie do głowy, że codziennie będziesz bombardowany niewygodnymi dla ciebie informacjami czy poglądami. I wcale to nie znaczy, że osoby, które je głoszą, muszą być wykluczane z Twojego życia. Nope. To droga osiołka, który nie rozumie, że świadczą o Nas wszystkie reakcje, wypowiedzi i zachowania, a nie jedynie jednostkowe, często pisane lub wypowiadane w emocjach, zdania.

Nie bądź głupi i poszerzaj swoje horyzonty. Staraj się przyglądać różnym sprawom z wielu perspektyw i analizuj je na różnych płaszczyznach. Wyciągnij kija z dupy i zaakceptuj to, że aby być postrzeganym jako ktoś dojrzały, musisz nauczyć się łykać różne obrazy bez większego wzruszenia.

Twoi ulubieni twórcy, Twoi przyjaciele, a nawet Twój jebany chomik argentyński – oni wszyscy prędzej czy później zrobią rzeczy, które Cię zniesmaczą, które będą Ci się nie podobać, które sprawią, że zagotuje Ci się gówno w dupsku.

Bo każdy czasami ma prawo popełniać błędy. Każdy czasami walnie gafę. Każdy czasami może spuścić się na ciebie swoimi emocjami. Twoim zadaniem jest analizować to w ten sposób, aby ostatni czyn tej osoby, nigdy nie przesłonił Ci całego jej dorobku.

Tak mi dopomóż bóg i wszyscy inni wymyśleni święci, których imiona specjalnie będę pisał z małej litery.


Aha, prawie zapomniałbym – kliknij TUTAJ like’a, a od dziś i ty, i ja będziemy szczęśliwi. Możesz także zacząć obserwować mnie na moim PROFILU PRYWATNYM i dzięki temu jako pierwszy będziesz dostawał informacje o najnowszych wpisach.
Przypominam jednocześnie, że każdy chamski, wulgarny czy w jakikolwiek sposób czepialski komentarz zostanie natychmiast usunięty. To mój dom i to mi ma być tutaj wygodnie.

Poprzedni post Następny post

Mało? Mam dla ciebie parę propozycji:

  • Oluchna

    Wydaje mi się, że bardziej mówisz o przekonaniach i opiniach. Bo po jednym czynie naprawdę można zmienić o kimś zdanie.

  • http://instagram.com/allandnothingg Marcelka

    Zgadzam się z Tobą w 100%. Każdy ma prawo do własnego zdania, wyrażenia go na forach internetowych czy portalach społecznościowych i do popełnienia błędów. Nikt nie jest idealny ale nie każdy to potrafi zrozumieć ?