Media

TO JEST TRYNKIEWICZ NA SKALĘ NASZYCH MOŻLIWOŚCI

Mordercy w Polsce są towarem deficytowym

To trzeba powiedzieć – W naszym kraju za dużo się nie dzieje. A jak już się dzieje, to media trąbią o tym przez parę miesięcy. Najlepszym tego przykładem jest mama Madzi. Dziecko po prostu upadło sobie na ziemię a trąbią o tym głośniej niż o śmierci papieża. I tak od dwóch lat. Pijany kierowca przejedzie czwórkę dzieci idących do szkoły, to media od razu przypinają mu łatkę bydlaka i bezlitosnego mordercy nawijając o tym w kółko przez kilka kolejnych miesięcy. A on po prostu przejechał dzieci po pijaku. Spadł śmigłowiec gdzieś w Anglii? Robimy z tego news dnia nie bacząc na to, że nawet angielskie gazety wspomniały o całym zajściu jedynie małą wzmianką na pierwszej stronie. Takie już mamy media – lubiące rozdmuchiwać każdą, nawet największą pierdołę.
Tak samo jest i tym razem.

Mariusz Trynkiewicz, od niedawna najpopularniejszy polski celebryta. Prawdopodobnie gdy tylko słyszysz to nazwisko, to przed oczami mienią Ci się najgorsze obrazy a na usta cisną takie słowa jak: bestia, potwór, zwyrodnialec czy gwałciciel. I nie ma w tym nic złego, bo każde z tych określeń jest wręcz wpisane w kod genetyczny tego pana. Ale jednak interesujesz się tą sprawą. Ciekawi Cię. Jesteś nią zainteresowany nie tylko dlatego, że media cały czas o niej trąbią i aż wypada być na bieżąco. Interesujesz się nią, bo to po prostu dobry materiał. Wiadomość cholernie intrygująca i aż nadto egzotyczna, jak na polskie realia. Mało mamy i mało mieliśmy takich Trynkiewiczów w Polsce. Seryjnych morderców i w dodatku gwałcicieli w naszym kraju moglibyśmy policzyć na palcach jednej ręki. Jesteśmy nudnym państwem. I w sumie dobrze mi z tym.

Bo z drugiej strony, jak tak się nad tym zastanawiam, to czy nie lepiej właśnie żyć bez tych wszystkich morderców i ciekawych newsów? Mi tam sprawa mamy Madzi, wałkowana od dwóch lat, w zupełności wystarcza. Przynajmniej nie muszę się martwić ani o moją cnotę, ani o tętnicę. Tylko tylko te kocyki w sklepach takie śliskie.

Poprzedni post Następny post

Mało? Mam dla ciebie parę propozycji:

 • http://joker292.blogspot.com/ Konrad Mateusz Węgrowski

  Z drugiej strony przecież lepiej jest mówić o mordercy wychodzącym z pierdla niż o bezcelowym wzroście akcyzy albo planach na podniesienie VATu. Takie odwracanie uwagi od tego co serio jest ważne. Wszystkie te historie to są tragedie, ale hej! Taki jest ten świat i nic nie zrobisz. Smutne, ale prawdziwe.

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   Jak z dystansem podchodzę do tego, co mówi Kolonko w swoich filmikach, to tak zgodzę się z nim – rząd jedną ręką robi sztuczkę pokazując nam to, co chcemy zobaczyć, a drugą przepycha jakąś ustawę czy inne gówno.

   • http://joker292.blogspot.com/ Konrad Mateusz Węgrowski

    Akurat nie miałem na myśli tak „spiskowych” myśli i przepychania gówna, ale to prawda. Z drugiej strony dlaczego w Polsce nie myśli się o tym co będzie. Ludzie 25 lat temu chyba nie byli trzeźwi znosząc mordercy karę śmierci na jakieś marne 25 lat w pierdlu. Pewnie chcieli żeby problem sam się rozwiązał w więzieniu.

 • http://lifestylebyhutch.blogspot.com/ Ms Hutch

  Ciekawie kiedy pojawi się na pudelku, skoro jest taką topową postacią. Dobrze to podsumował Kominek. Ale ludzie wałkują i będą wałkować takie tematy. Na szczęście moje życie jest zbyt ciekawe, by martwić się tym, kiedy wyjdą z więzienia jacyś przestępcy.

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   Tiaaa, daj spokój. Licznik grozy… Brrr.
   A tak a’propo WYPUSZCZANIA PRZESTĘPCÓW:

   • http://lifestylebyhutch.blogspot.com/ Ms Hutch

    Mmm, jakie przydomki, najbardziej podoba mi się „Wampir”. O żadnym z nich nie wiem nic szczególnego, ale moim zdaniem to mordercy jak inni. Taki sam morderca może stać za mną w kolejce w sklepie, w kościele albo siedzieć koło mnie w autobusie. Nie lubię takiej paniki, jaka była w przypadku mamy Madzi czy tego Trynkiewicza. To nic nie zmieni, a ludzie tylko sami się nakręcają.