Bez kategorii

NIE MA ODWROTU, PUTIN NAS WSZYSTKICH ZABIJE!

Putin to, Putin tamto. Czy tylko ja mam już tego dość?

Czy tylko ja na każdą kolejną wieść o tym jak bardzo jesteśmy zagrożeni, jak bardzo powinniśmy się bać i jak bardzo mamy przejebane wyrobiłem sobie odruch wymiotny? Serio.

KAŻDY DZIEŃ JEST DOBRY NA TO, ABY MEDIA NAM GO SPIEPRZYŁY

Codziennie widzę krzykliwe tytuły odnośnie tego jakoby rozpoczęcie III wojny światowej wisiało już na włosku, Polska razem z okolicznymi wsiami miała lada moment zniknąć z powierzchni świata a Ruskie z Putinem na czele miały zawładnąć światem. Lub chociaż jegopołową. Tą bardziej czerwoną.

Codziennie słyszę w radiu na różnych stacjach to samo zdanie, wypowiadane jedynie przez innego redaktora oraz ze zmienionym nazwiskiem na końcu. Zwykle brzmi ono – „Dzisiaj w studiu gościmy pana profesora X. Panie profesorze, proszę powiedzieć mi oraz słuchaczom czy powinniśmy się bać? Czy Rosja nam zagraża?” I tak w kółko. Do znudzenia. Do porzygu.

Easy boy, 90 procent newsów oraz artykułów zarówno z tych większych jak i mniejszych serwisów informacyjnych jest pisana przez ludzi, którzy po prostu muszą napisać coś krzykliwego. Bo to się dobrze sprzedaje. 

Ale wiecie co w tym wszystkim jest najśmieszniejsze? Wiecie co mnie najbardziej śmieszy? Zachowanie ludzi, którzy to czytają. Mimo tego, że te artykuły absolutnie niczym się od siebie nie różnią, bo przecież to ta sama, jedynie inaczej zredagowana depesza Polskiej Agencji Prasowej, to im więcej ludzie ich przeczytają, to tym bardziej się boją. Bo kiedy jeden raz przewertują jakiś krzykliwy news, to automatycznie włącza im się lampka niepewności w głowie i od razu szukają potwierdzenia na innych portalach. I choć tam znajdują dokładnie to samo, to zamykając już nie drugą, nie trzecią a piątą kartę z identyczną informacją w ich umysłach już na stałe ugruntowują się strach i panika. Czy tylko mi się wydaje, że to trochę podłe i śmierdzące zachowanie żerować w ten sposób na emocjach i bądź co bądź naiwności ludzi?

Heh, śmiechłem.

Heh, śmiechłem.

DLACZEGO NIE WARTO SIĘ TYM PRZEJMOWAĆ?

No a dlaczego warto? Żeby jeszcze bardziej zszargać sobie nerwy? Żeby nie móc już normalnie jeść, myśleć, ani oddać moczu w spokoju, bo przed oczami ciągle widzimy zbaczającą z kursu rakietę z napisem „Made in Russia”, która właśnie leci w stronę naszego domu? Czy jest jakikolwiek sens w tym, aby na okrągło katować swój mózg tą całą paranoją jaką serwują nam media? Czyż nie lepiej przed snem liczyć baranki zamiast czołgi, które są w posiadaniu polskiej armii?

Niedługo dojdzie do tego, że przeciętny polak będzie bał się otworzyć lodówkę ze strachu przed tym czy nie znajdzie tam Putina!

Wrzućcie ludzie na wstrzymanie, wyluzujcie się i przede wszystkim dajcie sobie spokój z czytaniem tych czarnych scenariuszy, do których linki na facebooku pojawiają się jak grzyby w lesie po deszczu.
Być może trudno wam w to teraz uwierzyć ale newsy na głównej faktu, superexpressu czy nawet TVN24 oraz Interii nie są zbyt rzetelnym źródłem informacji. Możecie mi dać wiarę na to, że goście, którzy to piszą wcale nie są jakimikolwiek ekspertami. Ich zadaniem jest wystrugać taki arytykuł aby przestraszył czytelników. Bo strach moi drodzy, w dzisiejszych czasach się najlepiej sprzedaje.

Serio mówię znam się na tym.

 


Hej, wiesz o tym, że możesz polubić mój FANPAGE? Dzięki temu już prawdopodobnie zawsze będziemy w kontakcie :)

 

Poprzedni post Następny post

Mało? Mam dla ciebie parę propozycji:

  • http://zblogowany.pl/ Ana

    Chyba nie do końca się znasz ;) Owszem, w mediach już dawno zapanowała moda na tabloidyzację, bez względu czy to tabloid, czy tygodnik opiniotwórczy, czy ponoć rzetelny serwis informacyjny. W dobie pogoni za widzem, klikaczem, słuchaczem itp. itd. liczy się tylko sensacja, która przynosi kasę. Aktualnie wałkowany temat jest nośny, tym bardziej że można nim wzbudzić strach – a to nie tylko najskuteczniejsza broń świata, ale i najlepszy sposób zarabiania kasy. Nie można jednak tak bezmyślnie nie doceniać napływajacych informacji i nie widzieć, że sytuacja tuż za naszą granicą robi się coraz mniej ciekawa.

  • Julia

    No widzisz, a teraz już nie mówi się tyle o Putinie, ale za to o ISIS. Masz co chciałeś :D