#na_szybko

POPIERAM

Wrzucanie tęczowych zdjęć profilowych

Wcale mi to nie przeszkadza i powstrzymam się od napisania tekstu w stylu „nikogo nie interesuje twoja orientacja”.
Bo choć rzeczywiście ludzie mają to głęboko w dupie, to w tych okolicznościach warto pochwalić się swoimi przekonaniami. Tym co siedzi w naszych głowach i czemu dajemy zielone światło. Tym razem, to ma sens. Nie chcę żyć w świecie, w którym mógłbym być szykanowany za to, że idę do łóżka z kimś tej samej płci. Są rzeczy na które nie mamy wpływu i nikt nie powinien być za to dyskryminowany.

Więc tak:

Popieram.

Bo ten jeden jedyny raz internetowy trend ma sens.


Aha, prawie bym zapomniał – kliknij TUTAJ like’a, a od dziś i ty, i ja będziemy szczęśliwi. Możesz także zacząć obserwować mnie na moim PROFILU PRYWATNYM i dzięki temu jako pierwszy będziesz dostawał informacje o najnowszych wpisach.
Przypominam jednocześnie, że każdy wulgarny, chamski czy choć trochę niemiły, względem mnie lub moich czytelników, komentarz zostanie natychmiast usunięty. To mój dom i to mi ma być tutaj wygodnie.

Poprzedni post Następny post

Mało? Mam dla ciebie parę propozycji:

 • V.

  Szkoda, że w Polsce nic się w tej sprawie nie zmienia…

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   Zmieni się. Kiedyś…

 • Klaudia Duda Augustowska

  A moim zdaniem, nie wnosi to absolutnie nic. Odpowiedzią na kolorowe profilowe są zdjęcia biało-czerwone, bo przecież oczywistym jest, że w tym kraju patriota musi być heteroseksualny. Żyjemy w zaścianku i tęcza na profilowym nie zmieni podejścia ludzi ‚konserwatywnych’ (lub bezmózgich, jak lubię ich w myślach nazywać).
  Nawet jeżeli taka akcja podniesie na duchu osoby dyskryminowane z powodu ich orientacji, to jedynie współczuję im niskiej samooceny. Bo jeżeli byłabym lesbijką to jestem przekonana, że moje podejście do kolorowych zdjęć czy parady równości nie zmieniło by się ani trochę.
  Uważam siebie za człowieka bardzo tolerancyjnego, mam wśród przyjaciół ludzi homoseksualnych i nie widzę w tym nic złego. Powtarzając klasyka – w dupie mam co Ci ludzie robią w sypialni, kuchni czy na tylnym siedzeniu w samochodzie. Natomiast tęczowe profilowe zaliczam do kategorii kolejnej nieudanej kampanii społecznej, która tylko i wyłącznie zaśmieca mi tablicę.

  • http://wysoka.es/ Saga Sachnik

   Moje tęczowe towarzystwo wzięło udział w akcji i sobie poprzebierało profilówki we flagi.
   To tylko gest, a jego moc polega na ilości.

  • Igor Królak

   Również mam w dupie co Ci ludzie robią w sypialni, kuchni czy na tylnym siedzeniu w samochodzie. Ale gdy wychodzą na ulicę w przebraniach pajaców to cieszę się, że Polska jest nadal w takim stopniu konserwatywna aka zacofana, a moi bezmózdzy znajomi tacy zamknięci. Szacunek tak. Tolerancja nie.

   • Klaudia Duda Augustowska

    Wspomniałam w swojej wypowiedzi paradę równości i nie zaakcentowałam faktu (choć zasugerowałam), że nie popieram tej akcji. Obrazek, który wstawiłeś jest, niestety, prawdziwy i ja również nie mam pojęcia co myślą ludzie, którzy biorą w tym udział. Robienie z siebie krzyczących, wymalowanych debili, tylko podkreśla wyimaginowaną inność tej grupy i podsyca wobec nich agresję, zamiast pokazywać ludziom, że homoseksualizm nie jest niczym złym, a wbrew pozorom nawet niczym nowym. Przecież idąc po ulicy nie jesteś w stanie wskazać palcem „o! ten to jest gejem! a tamta na pewno lebijką!”.
    Z drugiej strony sama idea parady równości niczym nie różni się od marszu niepodległości. To nie sam pomysł jest zły, tylko podejście ludzi biorących w nich udział. I gdybym była wierząca, co noc modliłabym się o choć kilka punktów IQ dla tych debili (patrząc na nich jak na bezmózgie jednostki, a nie jako całą społeczność homoseksualną).

   • http://vjuliett.com/ Weronika Truszczyńska

    Jeżeli tak traktujesz nas (to znaczy osoby ze środowisk LGBT), to rozumiem, że dla Ciebie będzie okej, jeżeli ja powiem, że każdy hetero to homofob, który łazi na marsze młodzieży wszechpolskiej i gada jak Terlikowski?

    • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

     Wera, nie trudź się. Iguś już nikomu na tym blogu nie odpowie na żaden komentarz :)

     • Jan Martin

      Cenzura zamiast dyskusji? Serio? :D

    • Jan Martin

     Porównujesz większość i mniejszość, co jest (moim zdaniem) trochę nielogiczne, a nawet bezsensowne. Nie można w tym samym kontekście mówić o 2 kontrastowych grupach społecznych.

     „Większość” posiada obraz Waszej „mniejszości” taki, jak kreują go media, prasa, internety itp. Skoro akcje tego typu, który przedstawiony jest na
     grafice wypaczają prawdziwy charakter środowisk LGBT to dlaczego dalej to
     robicie, nie zmieniąjąc praktycznie formy tych eventów lub nie organizujecie innych pokazujących Was w normalny sposób? :3

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   Tak jak napisała aga – to gest. Symbol poparcia. Jeżeli wkurwi on paru nietolerancyjnych idiotów i sprawi, że zaczniemy o tym więcej dyskutować, to już będzie sukces.

   • Klaudia Duda Augustowska

    Owszem – symbol poparcia. I co w związku z tym? Dlatego, że 30% (zmyślone dane) użytkowników Facebooka ustawiło tęczowe zdjęcie nagle w sejmie pojawi się ustawa legalizująca związki partnerskie? Szczerze wątpię. Czy wkurwi to nietolerancyjnych idiotów? Na pewno. Gwarantuję Ci, że oni prowadzą takie same dyskusje jak my teraz, tylko zamiast okazywać wsparcie, negują, bluźnią i wyładowują agresję na ludziach, którzy nic im nie zrobili. Gwarantuję Ci również, że nawet jeśli wejdą na fora i poczytają opinię ‚lewaków’, nie zmienią zdania. Tak samo jak Ty i ja po przeczytaniu miliona komentarzy w stylu „do gazu”, „to choroba”, „normalna rodzina – chłopak i dziewczyna” nadal będziemy trzymać się swojej opinii.
    TO ABSOLUTNIE NIC NIE ZMIENI, nie licząc oczywiście zaśmieconej tablicy i miliona nowych lajków (bo przecież to się w tym świecie teraz liczy).

  • Michał Parysz

   Z tego co napisałaś to postrzegasz się jako osobę bardzo tolerancyjną, a moim zdaniem jesteś też bardziej oswojona przez to że przyjaźnisz się z osobami homoseksualnymi. Postaw się na miejscu osoby która nigdy w życiu nie przebywała w towarzystwie homoseksualistów. Dziwne to jest ale ludzie już tak mają boją się nieznanego i innego. Amerykanie dojrzeli do tej decyzji, u nas to potrwa trochę dłużej pewnie dlatego, że w Polsce żyje mniej homoseksualistów niż na zachodzie i dlatego proces przyzwyczajenia się potrwa trochę dłużej. Pewnie całe pokolenie będzie musiało się zmienić ale w końcu to nastanie i nie dziwmy się, że owoc dojrzewa tak wolno skoro mało słońca do niego dociera.

   • Klaudia Duda Augustowska

    Moja tolerancja nie odnosi się tylko do homoseksualistów (choć to o nich jest ten post), ale również do wszelakich subkultur, innego koloru skóry, jak i wszystkich ludzkich ‚inności’, choć nie ze wszystkimi miałam kontakt. Tak mam. I jestem z tego dumna.
    Siłą rzeczy nie rozumiem strachu przez czymś nowych i nienawiści przez niego wywołanym. Rodzice od dziecka wkładali mi do głowy zasadę (i dam sobie palec uciąć, że większość z Was też ją słyszała) „nie mów, że nie lubisz, dopóki nie spróbujesz”, co prawda dotyczyła ona jedzenia, ale uważam, że jest na tyle elastyczna, że można ją dopasować i do tej sytuacji. I nie sugeruję, broń boże, żeby pójść do łóżka z osobą tej samej płci, ale zwykłą rozmowę lub poznanie osoby homoseksualnej. Bo z doświadczenia wiem, że to tacy ludzie jak my i nie sposób ich odróżnić od tych hetero. Nie spotkałam jeszcze geja/lebijki, która przedstawiła się jako osoba homoseksualna na wstępie („cześć, jestem Ania i lubię dziewczyny”? no błagam).
    Innym aspektem jest to, iż mimo, że popieram legalizację związków partnerskich i małżeństw homoseksualnych, zdaję sobie sprawę, iż Polska nie dojrzała jeszcze do tego. Niestety. Pewne pokolenie musi umrzeć, reszta spokornieć i wydorośleć. Ameryka miała na to czas i możliwości, my nie. Mam nadzieję, że moje dzieci lub wnuki dożyją tych czasów.

 • Lukasz

  I właśnie za takie teksty lubię Cię szczególnie.

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   :)

 • https://www.facebook.com/pages/Black-Angel-m/304119496452187 Black Angel m/

  Ja też popieram. Jednak te tęczowe profilówki mnie wkurwiają

 • ANIA

  A ja osobiscie mam dosc tego ze akualnie wszyscy nagle sa homoseksualni bo jak jeszcze 2-3lata temu nie bylo ich widac na tyle to teraz mam wrazenie ze jest mniej osob hetero niz ich. Ludzie dostali wybor i zaczelo im sie pierdolic w glowie. Oczywiscie wiekszosc osob bedzie twierdzic ze po takiej opinii mam cos do gejow i lesbijek. Nie mam nic przeciwko ale po co sie tym chwalic ?

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   Aniu, to, że ktoś wrzucił tęczową profilówkę, nie znaczy, że jest homoseksualny. Po prostu pokazuje on w ten sposób swoje poparcie wobec tej sprawy.

 • Michał Parysz

  Moim zdaniem problemem zachodniego świata jest to, że decydujemy o wielu sprawach o których nie mamy za dużo pojęcia. Popieranie czegoś bo tak nam się zdaje czy jest to dobre, nie jest odpowiednie. Bycie na bieżąco jest naszym obowiązkiem. Nie mówię że trzeba codziennie rano i wieczorem czytać artykuły i układać własne zdanie na każdy temat, ale kiedy przychodzą wybory to spędzenie trochę czasu na zapoznanie się z programami partii czy prześwietlenie kandydatów nie powinno być problemem. Przeczytanie 2-3 artykułów przedstawicieli każdej se stron konfliktu przed wypowiedzeniem się albo jak w tym przypadku wyrażeniem poparcia poprzez umieszczenie flagi w profilowym też wielkim wysiłkiem nie jest a będziecie spokojni ze sobą że zrobiliście chociaż to minimum by się przekonać czy faktycznie tak jest jak się wydawało że jest.

 • gabiszu

  a ja uważam, że to kolejna głupia i infantylna moda, mimo że nie mam nic do gejów. nie zmieni kompletnie nic – homofoby nadal pozostaną homofobami, choćby nie wiem ile osób zmieniło profilówkę. przechodzę obok tego obojętnie, ani mnie to nie wkurza, ani podnieca, może jedynie trochę bawi. głupota ludzka.

 • https://malyszka.blogspot.com Aneta

  Zgadzam się z postem. To miło widzieć, że w naszym kraju jest jednak wielu tolerancyjnych ludzi. O ile robią to dlatego, że mają takie przekonania, a nie dlatego, że taka moda to jest to w porządku.

 • Karolina

  Jestem osobą tolerancyjną, obojętne mi czy ktoś jest homo czy hetero, w końcu śpię tylko z jednym osobnikiem :P ale wydaje mi się, że ludzie już troszkę przesadzają z tymi zdjęciami. Czemu to niby ma służyć? Niby jak pomóc? Nagle kilkadziesiąt znajomych na fejsie zmieniło swe barwy, a 1/4 z nich pewnie nawet nie wie, o co w tym chodzi, tylko podobają im się barwy tęczy.