#na_szybko, Emocje, Lifestyle

NIGDY NIE BĘDZIESZ DOBRZE PISAŁ!

Powiedziała mi kiedyś moja nauczycielka Polskiego

Przyznaję – prawie jej uwierzyłem. Miałem wtedy 11 lat, naciąganą dwóję z Polskiego i średnio łącznie jakieś sto błędów ortograficznych, stylistycznych, składniowych i interpunkcyjnych na każdym z możliwych wypracowań. Lecz mimo tego lubiłem to. Podobało mi się łącznie słów w pary. W grupy. W całe zdania, by te zmieniały się w wersy, a później w akapity.

Cholera, zawsze zapominałem o stawianiu akapitów. Te pieprzone wcięcia w tekście, za które zawsze dostawałem ujemne punkty.
Ale nie poddawałem się. Bo niby czemu mam z czegoś rezygnować tylko dlatego, że jakaś stara proca mówi mi, że nigdy nie będę w tym dobry.

Założyłem bloga. Dodałem tam swój pierwszy wpis. Chyba nie muszę wspominać, że był fatalny. No dobra, warto o tym wspomnieć. Był koszmarny. Mogliby drukować go na papierze toaletowym.

I tak pisałem przez kolejne sześć lat.

Sześć lat codziennego klepania w klawiaturę. Bez wolnych sobót. Niedzieli rzecz jasna też – w końcu jestem niewierzący.

Pisałem, pisałem, pisałem.

Zakładałem kolejne blogi i waliłem w klawiaturę z całych sił, przelewając w pikselowy ekran wszystkie z możliwych emocji. Od smutku, przez rozgoryczenie i znudzenie, aż po radość, zagubienie czy w końcu gniew oraz furię w czystej postaci.

Wiedziałem, że to ma sens. Musi mieć. Bo wierzcie mi lub nie, ale wszystko, co kochamy ma sens. Nawet gdy nikt poza nami tego nie dostrzega. Wiem, banał. Ale niestety taki, o którym masa osób zapomina. Dlatego zapamiętajcie sobie te słowa. Któregoś dnia mogą się one wam przydać.

Teraz, po latach prowadzenia wózka, który zdawał się nie prowadzić mnie donikąd, jadę w stronę miejsca, gdzie spotkam się z trzystoma innymi osobami, które wierzą w to, że ich pisanie także ma sens. Jest trzecia pięćdziesiąt nad ranem, słucham Pink Floyd, spoglądam za okno i obserwuję jak dzień budzi się do życia. Chyba nigdy nie byłem szczęśliwszy.

Zrzut ekranu 2015-07-02 o 21.58.46

Zmierzam tam właśnie dlatego, że piszę. Że nigdy nie zwątpiłem w to, że może mi się udać.

Jadę tam, bo robiłem to przez pieprzone sześć lat, a teraz każdego miesiąca czyta mnie 10 razy więcej osób, niż mieszka w mojej miejscowości.

Co? Ja nigdy nie będę dobrze pisał?

Dobre.


Aha, prawie bym zapomniał – kliknij TUTAJ like’a, a od dziś i ty, i ja będziemy szczęśliwi. Możesz także zacząć obserwować mnie na moim PROFILU PRYWATNYM i dzięki temu jako pierwszy będziesz dostawał informacje o najnowszych wpisach.
Przypominam jednocześnie, że każdy wulgarny, chamski czy choć trochę niemiły, względem mnie lub moich czytelników, komentarz zostanie natychmiast usunięty. To mój dom i to mi ma być tutaj wygodnie.

Poprzedni post Następny post

Mało? Mam dla ciebie parę propozycji:

 • Sara Stella

  Powiedziała co wiedziała a teraz by pewnie autograf chciała.

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   Niestety, zmarła dwa lata temu.

   • Sara Stella

    :/ gdyby żyła to, by chciała i była dumna

 • http://www.lieveg.pl LieveG

  Nauczycielki polskiego zawsze były zabawne – niespełnione kobiety, które zamiast wydawać bestsellery wylądowały w szkole z bandą głośnych bachorów. Coś poszło nie tak w ich życiu i teraz biorą się za rujnowanie marzeń tych dzieciaków, do których uśmiechają się przez 45 minut, a potem klną na nich przez resztę dnia. Milusio.

 • czwartypisak

  Czy tylko ja trafiałem na samych świetnych nauczycieli?

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   Najwidoczniej

 • Katarzyna S

  Pani od polaka w 5 klasie powiedziała mi, że nigdy nie będę dobrze pisac i wgl że plonistką nie będę. Teraz mam 6 z polskiego i napisałam książkę :)

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   Dobra, w to ostatnie nawet ja nie wierzę. Udowodnij.

   • Katarzyna S

    Książkę mam na brudno na kompie. Jak wygram w totka i ją wydam to Ci prześlę xd jak wrócę z wakacji to dam screena z fragmentu :)

 • V.

  Boski tekst. Cudowny. Brzmi jak jeden, piękny cytat wyjęty z książek pisarzy z górnych półek.

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   A dziękuję :)

 • https://www.facebook.com/pages/Black-Angel-m/304119496452187 Black Angel m/

  Ja za to miałam zajebista panią od polskiego. Dostrzegała mój potencjał chociaż byłam raczej pod koniec z ocenami (ach ta szlachecka klasa,najlepsza w szkole do której się nie pasowało…) i założyłam bloga z opowiadaniami. Nie były typowymi blogaskami (jak nie będzie ileś tam komentarzy to się powieszę lub nie będzie nowego posta.Tylko błąd na błędzie) Dzisiaj jestem jej wdzięczna bo powoli udaje mi się coraz lepiej pisać (i robić mniej błędów) Niektórzy nauczyciele pozostaną w pamięci do końca życia :>

 • Kinea.x

  Ale jesteś świadomy, że umiejętność ‚dobrego’ pisania to pojęcie względne ?

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   Tak, dlatego ufam tym dziesiątkom tysięcy osób, które mnie czytają :)

 • Ann

  Chyba coś mnie podniosło na duchu… ;)