#na_szybko, EMOCJE, Relacje międzyludzkie

KAŻDY WRAŻLIWY MĘŻCZYZNA MA W SOBIE SCHOWANĄ KRYPTOCIOTĘ

Nigdy nie interesowało mnie ukrywanie swoich uczuć. Maksymą, którą wprost w sam środek mojego mózgu wtłoczyła mi mama, było to, abym nigdy nie wstydził się tego, co określa kierunek, w którym podąża moje serce.

Być może w moim domu brakowało męskiej ręki i przez to jestem odrobinę bardziej kobiecy niż moi rówieśnicy. Być może coś w tym jest. Być może, gdyby nie brak starego na chacie, który od czasu do czasu profilaktycznie spuściłby mi lanie, to byłbym odrobinę bardziej wyważony.

Ale z drugiej strony. Dzięki temu, wcale…

NIE WSTYDZĘ SIĘ POWIEDZIEĆ ”KOCHAM CIĘ” DO FACETA

…który nie jest moim ojcem, dziadkiem, synem czy wujkiem. Nie uważam tego za coś uwłaczającego, coś, z czym powinienem się ukrywać. Pójdę nawet o krok dalej: dumny jestem z tego, że w mojej głowie nie powstały żadne paskudne ograniczenia, które zwykle wkręcają nam nasi rodzice, a znajomi i szkoła je utrwalają.

Ale do rzeczy:

Pamiętam jak lata temu z kolegą Igorem, kiedy byliśmy jeszcze dzieciakami, gadaliśmy sobie przed snem na kolonii o wadze przyjaźni. Mieliśmy wtedy po 14 i 15 lat, a mimo to wywiązała się z tego dosyć ciekawa dyskusja, do której dołączyło się paru innych gości, z którymi dzieliliśmy pokój:

-A macie tak, że moglibyście powiedzieć drugiemu facetowi, że kochacie go? – spytał 
-No wiesz… zależy w jakim sensie – odpowiedziałem
-Nie no, nie chodzi mi o to, że razem z tymi słowami płynęłaby obietnica wyruchania go. Pytam, czy mógłbyś swojemu przyjacielowi powiedzieć, że go kochasz?
-Chodzi Ci o braterską miłość?
-Jeśli by tak to nazwać…
-Tak, myślę, że tak. Wiele osób wstydzi się takich uczuć, bo istnieje przekonanie, że jest to coś gejowskiego. Pomijam już sam fakt, że przecież sprawą osobistą każdej z tych osób jest to, co lubi wkładać sobie do ust, ale… no ale tak. Nie miałbym z tym problemu.
-Wiecie co? Nigdy z nikim o tym nie rozmawiałem, ale szczerze: Andrzej i Wojtek to tacy goście, z którymi mógłbym iść ramię w ramię na armię ruskich – powiedział jeden z naszych współlokatorów 
-A może to jest tak, że każdy z nas ma w sobie zakorzenioną kryptociotę i to własnie ona sprawia, że jesteśmy bardziej wrażliwi? – dodał drugi
-Hmm… pieprzyć to. Jeśli tak, to jestem dumny z tego, że i ja mam gdzieś w sercu schowaną swoją osobistą ciotę. Bo nie ma nic wstydliwego w tym, że jesteśmy w stanie poświęcić bardzo wiele dla swoich bliskich. 
-Chłopaki, to najbardziej popierdolona rozmowa jaką w życiu prowadzę, ale muszę przyznać: i ja jestem szczęśliwy, że w środku mnie siedzi kryptociota. 
-Za kryptocioty! 
-ZA KRYPTOCIOTY – krzyknęliśmy wszyscy, a chwilę później mieliśmy przejebane. Była 2:30 nad ranem, a w pokoju naszego opiekuna już trzeci raz tej nocy zapaliło się światło.

NIE MA WSTYDU…

…w tym, że jesteśmy wrażliwi. Słaby jest ten, kto chowa swoje uczucia w obawie przed opinią ogółu. Nasza wrażliwość nigdy nie powinna być uznawana za słabość, bo w istocie jest to coś bardzo szlachetnego.
Zawsze śmieszyli mnie ci wielcy goście, ci prawdziwi mężczyźni, którzy całe życie srają w gacie, żeby przypadkiem nie zrobić ”czegoś pedalskiego”. Ale wiecie co?

Jeśli płakanie w kinie czy teatrze, jest pedalskie…
Jeśli wyznawanie uczuć i ściąganie pancerza przed ludźmi, którzy są dla nas ważni, jest ciotowate…
Jeśli wspieranie kobiet w walce o ich prawa, jest niemęskie …
Jeśli przytulanie swoich przyjaciół – w tym mężczyzn – jest czymś, czego powinienem się wstydzić…
Jeśli dystans do siebie objawiający się tym, że nie mam oporów by rozmawiać na każdy, nawet najbardziej intymny temat, jest domeną zniewieściałych facetów oraz kobiet…

To chuj mi w dupę i na imię, ale jestem ciotą na całego.

I nigdy wcześniej nie czułem się bardziej dumny.


Aha, prawie bym zapomniał – kliknij TUTAJ like’a, a od dziś i ty, i ja będziemy szczęśliwi. Możesz także zacząć obserwować mnie na moim PROFILU PRYWATNYM i dzięki temu jako pierwszy będziesz dostawał informacje o najnowszych wpisach.
Przypominam jednocześnie, że każdy wulgarny, chamski czy choć trochę niemiły, względem mnie lub moich czytelników, komentarz zostanie natychmiast usunięty. To mój dom i to mi ma być tutaj wygodnie.

Poprzedni post Następny post

Mało? Mam dla ciebie parę propozycji:

  • strawberry_swing

    Akurat słuchałam If Floydów i czytalam tekst, ujęło mnie.

  • Dot

    Jak Ty napiszesz to jest moc. Świetny tekst!! :)