Bez kategorii

#diary: MÓJ SPOSÓB NA RUTYNĘ

10 sierpnia 2016

Problem z tworzeniem w sieci (lub właściwie tworzeniem czegokolwiek) polega na tym, że jeżeli robimy coś w podobny lub taki sam sposób, przez dłuższy okres czasu, to możemy popaść w rutynę. A jak prawdopodobnie wiecie, jedną z rzeczy, których wystrzegam się, jak ognia jest właśnie rutyna. Stąd różne projekty, masa – często niezrealizowanych – planów oraz milion pomysłów na minutę.

Niektórym z was może teraz zaświecić się w głowie czerwona lampka z napisem „oho, one chce nam chyba powiedzieć, że odsunie bloga na drugi plan”. Takich z was pozwolę sobie bardzo szybko uspokoić

PISANIE ZAWSZE BĘDZIE NAJWAŻNIEJSZE

I to raczej nigdy się nie zmieni. Uwielbiam pisać, upiększać świat słowem oraz opowiadać historie. Dlatego blog i pisanie dla mnie zawsze będą najważniejsze.
Zresztą to miejsce mi nie wystarcza i już niedługo, oprócz pierwszego opowiadania (przeszło już 5 korekt i 20 sierpnia trafi na bloga!) światło dzienne ujrzy także mój drugi projekt.
Blog w całości poświęcony Krakowowi. Już teraz mogę wam powiedzieć, że oprócz mnie, do tego projektu zaangażowałem jeszcze parę innych osób, więc z całą pewnością będzie ciekawie, a ja nie będę musiał poświęcać mu czasu kosztem tego bloga.
Jeśli zastanawiacie się jaką formę przybierze tamten blog, to nieśmiało mogę powiedzieć, że to trochę tak, jakbyście połączyli styl tego bloga, z Playboyem oraz VICE.
I dodali do tego masę niesamowicie klimatycznych zdjęć.
No ale dość o tym, bo miało być

O MEMACH…

No więc, wspominałem coś o rutynie i moich sposobach na walkę z nią. Jednym z nich, jest zajmowanie się nowymi projektami, które wypalają lub nie. Niezależnie jednak od tego, czy się one powiodą, na jakiś czas są dla mnie one wentylem bezpieczeństwa, którym mogę upuszczać stres i pokłady niewykorzystanej kreatywności.

I tak właśnie powstała strona „O filmach w skrócie”.

(w obrazki kliknijcie, a szczęśliwi będziecie) 
yoda-star-wars (1)

landscape-1460366638-suicide-squad-margot-robbie

 

CZYM TO SIĘ JE?

Jeśli chciałbym paroma zdaniami opisać tą stronę, to powiedziałbym, że jest to miejsce, w którym w bardzo prosty, a nawet infantylny sposób opisuję fabułę oraz sens danych filmów. Staram się jednak robić w taki sposób, aby miało to w sobie jakąś głębie, a odbiorca danego obrazka mógł dzięki temu uśmiechnąć się pod nosem, wrócić oczami wyobraźni do jakiejś konkretnej sceny, postaci lub motywu i połączyć to z moim prostym opisem.
Stąd w przypadku Legionu Samobójców mamy teksty: ‚brwi’, ‚brwi nie umieją grać’ czy ‚brwi dalej nie umieją grać’, co jest oczywistym nawiązaniem do gry aktorskiej Cary Delevingne.

Mam nadzieję, że ten typ humoru wam się spodoba, strona stanie się sławna, a ja już za parę miesięcy będę mógł zdzierać z was siano, wciskając wam zajebiste koszulki.

WALCZ Z RUTYNĄ!

Nie sprzedam Ci złotej rady na to, jak możesz walczyć z nudą i rutyną w twoim życiu. Mogę Ci jedynie powiedzieć w jaki sposób ja sobie z tym radę, a ty to zaaplikujesz do swojego życia.
Gdzieś w połowie tekstu wspominałem o tym, że zajmuję się różnymi projektami. Może ty też powinieneś? Wiesz, przelewanie swojej kreatywności w namacalne rzeczy jest czymś, co nie tylko pomoże Ci oderwać się od monotonii, ale w przyszłości – bliższej lub dalszej – może także dać Ci wymierne korzyści. Kto wie? Może twój niedzielny start-up zmieni się w coś na czym będziesz inkasował niezłą forsę? Może przez przypadek zrobisz coś przełomowego? A może stworzysz stronę generującą bekową treść i sprawisz, że setki, tysiące, a może nawet miliony osób będą czerpały z tego radość? Kto wie?

A najlepsze jest to, że aby to osiągnąć i się do tego zbliżyć, musisz zrobić tylko jedną, ale niesamowicie istotną rzecz:

Musisz przestać siedzieć na dupie i narzekać, że się nudzisz


Aha, prawie zapomniałbym – kliknij TUTAJ like’a, a od dziś i ty, i ja będziemy szczęśliwi. Możesz także zacząć obserwować mnie na moim PROFILU PRYWATNYM i dzięki temu jako pierwszy będziesz dostawał informacje o najnowszych wpisach.
Przypominam jednocześnie, że każdy chamski, wulgarny czy w jakikolwiek sposób czepialski komentarz zostanie natychmiast usunięty. To mój dom i to mi ma być tutaj wygodnie.

Poprzedni post Następny post

Mało? Mam dla ciebie parę propozycji:

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

    Teksty diary, to krótka forma wpisów, które nie nadają się na pełnoprawne teksty, a jednak są na tyle długie, że szkoda byłoby wrzucać je na fanpage. Wrzucam tu swoje przemyślenia, podsumowania lub ogłoszenia parafialne.