Relacje międzyludzkie

CZY KOBIETY MAJĄ PRAWO NIE GOLIĆ SIĘ POD PACHAMI?

I czy generalnie maja prawo do tego, aby wyglądać brzydko?

Wiecie, zawsze śmieszyło mnie podejście zarówno kobiet, jak i facetów co do wyrażania opinii o wyglądzie kobiet. Z jednej strony mamy gości, którzy twierdzą, że przykładowo ”kobiety powinny golić się pod pachami”, a z drugiej mamy femiidiotki (nie mylić z feministkami), które każdą opinię na temat wyglądu kobiet, muszą uznawać za atak.

Więc dzisiaj wyjątkowo oberwie się każdej ze stron. Lewy policzek nastawią panowie, a prawy półdupek panie.
Showtime.

CHŁOPCZE, NIKT CI NIE DAŁ PRAWA DO TEGO, ABYŚ ZARZĄDZAŁ DRUGIM CZŁOWIEKIEM

Facetom bardzo często wydaje się, że żyją jeszcze w patriarchalnej francji, gdzie facet ma prawo do każdej uciechy, a baba ma siedzieć przy garach i rodzić dzieci. Ewentualnie wydaje im się, że żyją w Radomiu, gdzie w gruncie rzeczy od czasów średniowiecza niewiele się zmieniło. Tak czy siak istnieje gatunek faceta, który myśli, że może uzurpować sobie prawo do decydowania o wyglądzie kobiet. Panny nie mają prawa nosić tego, na dole golić mają się w określony sposób, a jeśli zapuszczą koper pod pachami, to powinny od razu rzucić się z mostu.

Problem w tym, że jest to margines. Bo…

TAK NAPRAWDĘ NIE CHODZI TUTAJ O TO, ŻE KTOŚ WAM ROZKAZUJE. ONI PO PROSTU TWIERDZĄ, ŻE WYGLĄDACIE BRZYDKO

I jest to ich święte prawo. Tak jak waszym świętym prawem jest się z tym niezgadzać. Odnoszę wrażenie, że cała ta afera i wieczne spiny odnośnie wyzwolenia są tak naprawdę gówno warte. Jest to jakaś marginalna pierdoła, wymyślony problem osób, które chcą jedynie się o coś powkurwiać.

Bo powiedzmy sobie szczerze – tak naprawdę nikt Wam nie zabrania tego, abyście wyglądały jak yeti. Wy macie po prostu problem z tym, że ktoś śmie was tak nazywać w sytuacji, gdy chcecie emancypować swoją niezależność. Nikt nie każe wam się golić. Nikt nie mówi wam, abyście zaczęły się ubierać w ten, a nie inny sposób. Możecie robić co wam się żywcem podoba.

Tylko nie liczcie, że sprawi to, że będziecie się komukolwiek podobać.

To trochę tak, jakbym ja założył sukienkę, dorzucił do tego okulary na basen, wyszedł na miasto w tym outficie i oczekiwał, że ludzie nie będą patrzeć na mnie dziwnie. Cóż – tolerancja dla odchyłów to jedno, ale pewien zbiór utartych norm społecznych, to zupełnie inna para kaloszy.

Włosy pod pachami są brzydkie.
Mężczyźni, którzy nie dbają o siebie powinni zacząć pracować na platformach wiertniczych pośrodku Oceanu Indyjskiego.
Krótkie włosy u kobiet mnie odrzucają.
Facet poniżej metr siedemdziesiąt, to nie facet.
Niepomalowane paznokcie u kobiecych stóp, są czymś co sprawia, że chce mi się wymiotować.
Panny, które pachną perfumami poniżej 150 zł za 50 ml nie mają u mnie szans.

I wiecie co w tym wszystkiem jest najśmieszniejsze?

To tylko i aż moja opinia. Bo z jednej strony znajdą się ludzie, którzy po prostu uznają, że wcale im nie zależy nad tym, aby mi się podobać i z całą pewnością podalibyśmy sobie ręce. Znajdą się jednak też tacy, którzy oburzą się faktem… że mam określone gusta. Bo to tylko… i aż gusta.

I tylko od Was zależy, do której grupy będziecie się zaliczać. Wiecznie wkurwionych furiatów, którzy robią problem z niczego, czy może ludzi, którzy beznamiętnie przejdą obok opinii jakiegoś nic nieznaczącego blogera.


Aha, prawie zapomniałbym – kliknij TUTAJ like’a, a od dziś i ty, i ja będziemy szczęśliwi. Możesz także zacząć obserwować mnie na moim PROFILU PRYWATNYM i dzięki temu jako pierwszy będziesz dostawał informacje o najnowszych wpisach.
Przypominam jednocześnie, że każdy chamski, wulgarny czy w jakikolwiek sposób czepialski komentarz zostanie natychmiast usunięty. To mój dom i to mi ma być tutaj wygodnie.

Poprzedni post Następny post

Mało? Mam dla ciebie parę propozycji:

 • http://terra-feliks.blogspot.com/ Hipis

  Wedłu mojej estetyki po prostu wszyscy ludzie są brzydcy – ot tak, upięknia ich raczej wyraz twarzy, uśmiech, zaduma, gwałtowne uczucia, moje odczucia wobec nich – ale tak jak się spojrzy na nich na ulicy – zwyczajnie brzydcy. I afery z tego nie robię.I zgadzam się z Tobą na pewno w tym, że trzeba brać odpowiedzialnośc za swój wygląd, jeżeli odstaje się od normy. Ja długo odstawałam od normy (trochę nietypowy ubiór, nic szczególnego, ale na wsi rzucało się w oczy), zdawałam sobie sprawę z tego, że ludzie będą komentować, i akceptowałam to. Nie rozumiem ludzi, którzy ubierają się albo zachowują w sposób naprawdę odjechany a potem wyzywają wszystkich od zacofanego ciemnogrodu.

 • http://projektk18.blogspot.com/ Karina Stankowicz

  Racja!

 • Dot

  I bardzo dobrze!

  PS „Facetom bardzo często wydaje się, że żyją jeszcze w patriarchalnej francji” *Francji wielką literą ;)

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   NO CO TY NIE POWIESZ?! :D

   • Dot

    Serio! :D

 • Maria Joanna Mól

  Ooooo rany, a wiecie jaki seks jest brzydki ??? i jeszcze te dziwne odgłosy (falluso) waginalno oralne ???
  Macie lustro, w kuchni, łazience, sypialni (czy tam gdzie lubicie się kochać?),spójrzcie w nie kiedyś, toż to grama romantyzmu i piękna w sobie nie ma, a jednak większość z nas lubi :)