#na_szybko, Relacje międzyludzkie

CZY JESTEŚ WROGIEM NARODU?

Bo ja właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że jestem.

Od czasu wyborów w internecie aż wrze od wszelkiej maści komentarzy na temat nowego prezydenta i porażki Komorowskiego. Jedni piszą, że wygrała marionetka prezesa i deklarują emigrację, a drudzy już ostrzą sobie noże i maczety na tych wszystkich, którzy głosowali na Komorowskiego.
Na kolaborantów. Bo tak ich ochrzcili ci najbardziej radykalni. Ci najgłupsi.

GŁOSOWAŁEŚ NA KOMOROWSKIEGO? TY SKURWYSYNU!

(Polecam przeczytać komentarze. One są najciekawsze)

Andrzej Grabowski, Romuald Lipko, Krystyna Janda, Janusz Gajos, Robert Korzeniowski, Andrzej Chyra, Oliwia Jędrzejczak, Grzegorz Turnau, Krzysztof Materna i wielu innych zostało nazwanych „kolaborantami”, „zdrajcami narodu”, „cwelebrytami” oraz „prostytutkami”. I to wszystko tylko dlatego, że zagłosowali na kogoś innego niż to zbiorowisko.

Nie oceniam czy PiS, czy PO są lepsze. Dla mnie obie partie są siebie warte i zamiast liczyć na pomoc rządu liczę tylko i wyłącznie na siebie. Oceniam natomiast zachowanie ludzi, którzy nie są w stanie normalnie podejść do dyskusji. Zachowanie ludzi, którzy zmieszają Cię z błotem, bo się od nich różnisz. I nie istotne, czy całe swoje życie walczyłeś o to, żeby polska na arenie międzynarodowej błyszczała, czy swoim dorobkiem artystycznym przyczyniłeś się do poprawy stanu polskiej kultury, czy po prostu byłeś dobrym człowiekiem. W ich oczach jesteś „zdrajcą” i „skurwysynem”.
Bo oddałeś głos na Komorowskiego.

SORRY, POLSKO

Wybacz mi, ale męczy mnie to, że Twoi rodacy nie potrafią rozmawiać. Nie potrafią podchodzić do poważnych dyskusji na chłodno i ze spokojem.

I jeżeli kiedykolwiek wyemigruję z Polski, to nie dlatego, że władzę przejęło PO czy PIS, lecz dlatego, że mam dość radykalnych kretynów, którzy są w stanie wbić mi nóż między żebra, tylko dlatego, że mam inne poglądy polityczne.


Aha, prawie bym zapomniał – kliknij TUTAJ like’a, a od dziś i ty, i ja będziemy szczęśliwi. Możesz także zacząć obserwować mnie na moim PROFILU PRYWATNYM i dzięki temu jako pierwszy będziesz dostawał informacje o najnowszych wpisach.
Przypominam jednocześnie, że każdy wulgarny, chamski czy choć trochę niemiły, względem mnie lub moich czytelników, komentarz zostanie natychmiast usunięty. To mój dom i to mi ma być tutaj wygodnie.

 

 

Poprzedni post Następny post

Mało? Mam dla ciebie parę propozycji:

 • https://dorotakutnik.wordpress.com/ Dorota

  U nas nie ma w ogóle kultury politycznej, żadnego wzajemnego szacunku. :)

 • Julia Bielska

  I właśnie togo nie rozumiem. Wszyscy tak narzekają, jak to w Polsce źle i czego by nie zmienić, ale nikt nic w tym kierunku nie robi. A potem pretensje do „głów” państwa że nic nie robią. Kurde.. Im z wynagrodzeniem 20tyś. jest świetnie, więc po co im cokolwiek zmieniać

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   Nigdy nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby obwiniać rząd za swoje niepowodzenia. Tak robią tylko nieudacznicy.

   • Julia Bielska

    Nie skierowałam swojego komentarza jedynie do Twojej osoby.

    • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

     Julia, ale ja tego nawet tak nie odebrałem. Po prostu logicznym wydało mi się podkreślić twoje słowa swoim komentarzem :)

     • Julia Bielska

      Przepraszam, źle zrozumiałam ;)

     • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

      Nic się nie dzieje.

     • Julia Bielska

      :)

 • Julia

  Czasami zastanawiam się, dlaczego tacy ludzie którzy wszystkich krytykują nie potrafią wziąć sprawy w swoje ręce, tylko narzekają. Skoro coś im przeszkadza to niech sami się za to zabiorą a nie oczekują od innych nie wiadomo czego.

 • https://www.facebook.com/ekstrawagancka ekstrawagancka Klaudyna

  A miałam taką szczerą nadzieję, że po tej lawinie ”Pierdole, wyjeżdżam z tego kraju” naprawdę ludzie popędzą za granicę i zostawią mi miejsce w pracy… Cóż, marzenia ściętej głowy. Jak zawsze do gadania pierwsi byli wszyscy. Wiadomo, że jeżeli ktoś głosował na kandydata, którym gardzisz, to gdzieś tam w środku czuje się do tej osoby pewien niesmak… ale przecież wyrzucenie kilku ‚kurw’ i ‚japierdolekurwamac’ na facebooku niczego w życiu nie zmieni, a właśnie to jest dla mnie najbardziej irytującą sprawą. W niedzielę nie można było spokojnie przejrzeć co się dzieje w tym niemałym świecie fb, bo tylko na takie komentarze stać było większość moich znajomych (teraz dopiero zastanawiam się, z kim się koleguję…). Nie cieszy ich zwycięstwo danej osoby? Niech przeklną pod nosem albo zrobią coś bardziej użytecznego. A może to jednak powód do radości? To polecam kieliszek winka dla uczczenie tej chwili…a później również kilka godzin snu. Tymczasem Internet zawrzał! Chociaż głosowało nieco ponad połowę społeczeństwa, wnet wszyscy stali się jednak znawcami polityki, wróżbitami i specami. Nieczęsto ludzie doprowadzają mnie do białej gorączki – tym razem udało się to wielu osobom.

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   Też nieco zasmucił mnie fakt, że ludzie nie wyemigrowali. Nie dlatego, że zabierają mi pracę.
   Po prostu paru kretynów mniej.

   • https://www.facebook.com/ekstrawagancka ekstrawagancka Klaudyna

    O tych kretynów to wcale bym się nie martwiła – zaczyna się jakaś moda, na włażenie na wybieg do misiaczków w ZOO. A kretyni jak stado baranów – pójdą za jednym.

 • Ola Bondarczuk

  W tej sprawie nie mogę w sumie zbyt dużo powiedzieć. Całkowicie zgadzam się z Twoim zdaniem, ponieważ ludzie nie mają granic i umiaru w tym co mówią. Przeprowadzają chłodną kalkulację, jeśli ktoś się nie zgadza z ich poglądami wg. nich powinien zostać zniszczony i zmieszany z błotem. Straszne to co się dzieje, ale ludzie sami sobie gotują taki los.

 • Maciej

  Ze skrajności w skrajność. Zwolennicy tego, tamtego, sceptycy wszystkiego i koniec końców duża część się ogranicza. Kurczę, dodajmy trochę optymizmu! Dajmy szanse komuś nie sprawdzonemu jeszcze, nie obrzucajmy błotem byłej władzy. Przede wszystkim zróbmy coś dla siebie. Czuję, że mamy zbyt mało dystansu i emocjonujemy się, zamiast (jak sam wspominasz) zadbać o siebie już dziś, za siebie o siebie, bo nikt za nas tego nie zrobi. Także cieszę się, że podobnie myślę!

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   Pokłosiem tego typu myślenia był koniec końców niesamowicie mocny wynik Kukiza.
   I bardzo dobrze.

 • Ewelina Chmielewska

  Polacy są ogólnie dość specyficznym narodem. Patrząc historycznie, od zawsze nim byli, więc mnie to już w tym kraju nic nie zdziwi;D

 • Alex Gajda

  „(…) ja nie robię tego dla siebię, ja radzę sobie dość dobrze, ja w
  przeciwieństwie do Ciebie i wielu Tobie podobnych widzę więcej i
  szerzej, niż tylko własny czubek nosa. Moim marzeniem jest by wszystkim
  Polakom się dobrze wiodło a nie tylko tzw. tłustym i sytym kotom, co
  popierają partię władzy ” ło jesu padłem XDD. (to jest cytat kolesia, który jest autorem zdjęcie w wpisie Kacpra)
  Kocham jak ludzie mówią, że ich powodzenie i szczęście w życiu zależy tylko od rządu oraz jak ci najbardziej ograniczeni o fanatycznych, jedno liniowych poglądach mówią, że oni wszystko wiedzą i widzą znacznie szerzej niż ktokolwiek inny. XDDD

 • Sara Stella

  A po 1 turze wszyscy na mnie najezdzali, bo nie głosowałam na Korwina lub Kukiza i powiedziałam swoje zdanie dlaczego. LUDZIE DAJCIE ŻYĆ. A najlepsze jest to jak cisną po ludziach, że głosowali na Komorowskiego a sami później się przyznają, że na Dude głosowali „dla jaj” i „bo wszyscy głosowali”