książki

CO CZYTASZ I DLACZEGO WARTO TO PRZECZYTAĆ?

Akcja „bloger w potrzebie” – część druga!

Jakiś czas temu napisałem pewien tekst o tym, że wcale mi nie przeszkadza, gdy ktoś zadaje mi pytanie – „co czytasz?”. Pisałem tam, że w takiej sytuacji śmiało przerywam czytanie i z przyjemnością staram się przybliżyć tej drugiej osobie tematykę lektury, która w mnie w danym momencie pochłania. Wiecie co? Muszę wam się teraz do czegoś przyznać – tamten tekst napisałem tylko i wyłącznie po to, abyście polecili mi jakieś ciekawe tytuły książek. Miałem wtedy straszne „ssanie” na to, aby przeczytać coś ciekawego, lecz samemu zupełnie nie mogłem wpaść na to, za którą książkę się zabrać.

Czytałeś ostatnio ciekawą książkę? Pochwal się tym w komentarzu i napisz dlaczego akurat nią warto byłoby się zainteresować!

Dzisiaj chciałbym poprosić was dokładnie o to samo.
Mamy weekend majowy, mi zostało jeszcze parę dni wolnego i jak na razie nigdzie się nie wybieram. Chciałbym natomiast zabrać się za jakąś ciekawą książkę i z niekłamaną szczerością ufam wam, że jesteście w stanie polecić mi co najmniej jedną pozycję, którą warto byłoby się zainteresować. Przecież niejednokrotnie udowadnialiście, że mojego bloga czytają osoby inteligentne, także nie pozostaje mi nic innego, jak pozostawić komentarze do waszej dyspozycji.


Ps. hej – znajdziecie mnie także tutaj:

snapchat: tenbloger

ask.fm: tenbloger

 

Poprzedni post Następny post

Mało? Mam dla ciebie parę propozycji:

 • A.

  „Złodziejka książek” ;) piękna, wzruszająca, refleksyjna książka traktującą o rzeczach w życiu ważnych i trudnych… polecam gorąco! :)

 • Ksenia Romanyk

  Ja Ci Kacper polecam „Mini wykłady o maxi sprawach” Leszka Kołakowskiego.

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   Z twojej strony Ksenia liczyłem bardziej na coś w stylu: „Nie jest źle być słabym uczniem”. Ty wiesz, co mam na myśli :)

 • Beata Weidemann

  Marcin Ciszewski Mróz a zaraz potem Upał tegoż samego autora :)

  • http://listek.net/ Radek Kowalik

   Teraz wyszedł jeszcze bodajże „Wiatr” :). A do tego Ciszewski napisał też świetny cykl „WWW”.

 • Mateusz Burda

  Charles Bukowski jest super. Ma fajny styl, który powinien Ci przypaść do gustu. Póki co mam za sobą dwie jego pozycje – Faktotum i Szmirę. Obydwie polecam, z pewnością sięgnę po kolejne. Drugim autorem, jakiego chciałbym zarekomendować jest Terry Pratchett. Zasłynął z serii książek ze Świata Dysku, jednak kilkukrotnie udowodniał, że potrafi napisać dobrą książkę z poza tego cyklu. Jego nazwisko jest już dla mnie czymś w rodzaju bardzo dobrej marki. Mogę kupować jego książki w ciemno, bo koleś nie pisze słabych rzeczy. W najgorszym wypadku mocne średniaki, które i tak czyta się dobrze. Polecam wszystko ;)

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   Posiadam pierwszy tom świata dysku. Znajomy mówił, że jeżeli nie będę się śmiał na głos podczas czytania tej książki, to znaczy, że jestem dziwny.

   • Mateusz Burda

    Dlatego zacząłem czytać Terrego. Pamiętam jak siostra czytała jego książki, a ja wtedy zazwyczaj jakieś lektury. Siedzieliśmy sobie w salonie i często się śmiała, ale nigdy nie chciała tłumaczyć dowcipu. „Powinieneś sam przeczytać” – mówiła. Tak więc zrobiłem. ;)

 • TheSorga

  gorąco polecam książki Pata Conroya, a zwłaszcza „Muzykę plaży”. uwielbiam je !

 • Cezary Szeląg

  Naprawdę polecam książki Jacka Piekary a szczególnie cykl o Mordimerze Madderdinie który ukazuje odwrotność katolicyzmu

 • http://listek.net/ Radek Kowalik

  Zawsze i każdemu polecam „Amerykańskich Bogów” Neila Gaimana.

 • Czocherek♡

  Jeżeli lubisz kryminały to polecam Harlana Cobena „Klinika Śmierci”.. Według mnie najlepszy, jeśli chodzi o twórczość Cobena. Tym samym jest to też jedna z pierwszych jego książek.. Trzyma w napięciu, zaskakująca, co typowe dla tego pisarza, momentami zabawna ;)

 • Szymon Szamocki

  Polecam książkę Raji Shehadeh „Palestyńskie wędrówki”. Piękna opowieść o wpływie izraelskiej okupacji na rzeczywistość, w której przyszło żyć Palestyńczykom, oraz o tęsknocie za światem gdy w Palestynie w zgodzie żyli Muzułmanie, Chrześcijanie i Żydzi.

 • Asia Dańda

  „Gwiazd naszych wina”. Chwyta za serce, nawet faceta :P

  • Katia

   Czyli jak jestem dziewczyną i mnie nie chwyciło za serce tylko piekielnie znudziło to coś ze mną nie tak?

 • Dot

  Polecam ‚Dawcę’ Tess Gerritsen, jeśli lubisz medyczne thrillery.

 • Paulina

  Gra o tron :)