#na_szybko, Relacje międzyludzkie

ALE MAM PRZYSTOJNYCH KUMPLI!

…powiedział gej

W Polsce… tak, tak, wiem, że strasznie narzekam na ten kraj i jeżeli rzeczywiście tak ciągle mi coś tutaj nie pasuje, to już dawno, zdaniem niektórych, powinienem się stąd wyprowadzić. Tak czy inaczej w Polsce mamy jakieś takie dziwne przeświadczenie o tym, że facet nie powinien oceniać urody drugiego mężczyzny, bo wyjdzie wtedy na kogoś w najlepszym wypadku zniewieściałego, a w najgorszym, zostanie mu przypięta łatka „pedała”.

No bo jak to tak? Facet, który otwarcie jest w stanie powiedzieć, że ten drugi jest przystojny? No bez jaj. Przecież to… no wiecie – pedalskie!

A JA SIĘ Z TYM NIE ZGADZAM!

Jestem pewny swojej orientacji i cholera, jeśli mogę powiedzieć, że dany obraz w moich oczach jest brzydki lub ładny, to równie dobrze mogę ocenić urodę drugiego mężczyzny. Co w tym dziwnego? Mamy oczy, mamy zmysł estetyczny, potrafimy wartościować różne rzeczy, to dlaczego nie moglibyśmy – jako faceci – oceniać urody innych facetów?

ROBIMY TEMAT TABU Z NICZEGO

Z jakiejś totalnej pierdoły. Utrudniamy sobie życie i jeszcze wszyscy, niczym stado mułów, udajemy, że to jest w porządku. Nabudowaliśmy sobie wokół tej sprawy, jakąś poronioną etykietę, która powstała tylko i wyłącznie po to, by komplikować nasze życie. No dobra, nie tylko po to.
Powstała ona także jeszcze po to, by Ci najbardziej męscy, wiecie, tacy, którym testosteron wylewa się z sutków i kapie im na buty, mogli czuć się jeszcze bardziej męscy.

TA LOGIKA BLIŻSZA JEST LOGICE RDZENNYCH MIESZKAŃCÓW BLOKOWISK NIŻ PRAWDZIWYCH MĘŻCZYZN

Mam wrażenie, że ten cały niepisany zakaz oceniania urody mężczyzn przez innych mężczyzn nie jest tożsamy z poczuciem męskości, a raczej pustką w głowie. Im dłużej obserwuję tą chorą prawidłowość, tym bardziej jestem przekonany, że to nie żadni „prawdziwi mężczyźni” są z nią związani, a raczej Ci, którzy mają przeciąg w swoich czaszkach.

Dlatego z dniem dzisiejszym, ja – Kacper Iwanowicz Ożóg – z pełną powagą i niekłamaną dumą chciałby powiedzieć tylko jedno:

Cholera, ale ja mam przystojnych kumpli.

Zawsze gdy wychodzę z nimi na miasto czuję się co najwyżej jak skrzydłowy. Bo tak samo jak kobiety mogą mówić wzajemnie o sobie, że są ładne, tak samo i my, mężczyźni, powinniśmy śmiało i bez krępacji móc oceniać urodę innych mężczyzn.
Bo tylko idioci sądzą, że jeżeli facet nazwie tego drugiego przystojnym, to jest z nim coś nie tak.

Amen.


Aha, prawie zapomniałbym – kliknij TUTAJ like’a, a od dziś i ty, i ja będziemy szczęśliwi. Możesz także zacząć obserwować mnie na moim PROFILU PRYWATNYM i dzięki temu jako pierwszy będziesz dostawał informacje o najnowszych wpisach.
Przypominam jednocześnie, że każdy chamski, wulgarny czy w jakikolwiek sposób czepialski komentarz zostanie natychmiast usunięty. To mój dom i to mi ma być tutaj wygodnie

Poprzedni post Następny post

Mało? Mam dla ciebie parę propozycji:

 • Konrad Norowski

  Ot, taka zagwozdka. Oceniać wyglądu innych facetów nie można, za to domniemywać na temat ich orientacji („pewnie pedał!”) to już jak najbardziej.

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   Chore, nie?

   • Konrad Norowski

    Mam wrażenie że to często właśnie jakaś próba potwierdzenia swojej męskości. W ogóle powszechne rozumienie męskości jest tak płytkie i naznaczone tyloma błędami poznawczymi że powoli przestaje się dziwić tym biednym ludziom, którzy boją się że ktoś ich oskarży o „pedalstwo”.

    • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

     Swoją drogą oglądałeś American Beauty? Bardzo często okazuje się, że Ci najbardziej uber męscy są w głębi małymi dziewczynkami.

     • Konrad Norowski

      Motyw z homofobem-kryptogejem, bo pewnie o nim mówisz, był dla mnie dosyć przewidywalny i w gruncie rzeczy trywialny ( za bardzo wysunęli tą nienawiść na pierwszy plan żeby mogło się to skończyć inaczej), niemniej na pewno jest w tym dużo prawdy.

 • Anna

  Nie rozumiem Cię już kompletnie :P

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   You know… ten typ rozumowania wcale nie jest hiper skomplikowany. Czego tu nie rozumieć?

 • Expulso

  Tak bardzo się z Tobą zgadzam w tej chwili! :)

 • Justyna Niepsuj

  Całkowicie się z Tobą zgadzam. ;) Kiedyś kolega powiedział do mnie „no ten chłopak to niezła duperka, spodobałby ci się” na co inny kolega szok i niedowierzanie, że jak on może powiedzieć o facecie, że jest duperką :P Zauważyłam ze to, że to ci ogarnięci, pewni siebie faceci nie mają najmniejszego problemu, żeby głośno przyznać, że inny facet jest mega przystojny czy coś w tym stylu :P

 • Dot

  Kolejny plus dla Ciebie za ten tekst!
  Też kompletnie tego nie rozumiem. Ludzie, po pierwsze, mają manię oceniania, a, po drugie, dopuszczają coś, jeśli chodzi o kobiety, natomiast nie, jeśli chodzi o mężczyzn. Jakaś dziewczyna/kobieta może powiedzieć, że inna jest ładna i przejdzie to bez echa, jako naturalne. Za to kiedy chłopak/mężczyzna skomplementuje innego, od razu afera, dziwne spojrzenia i podejrzenia. Nie wiem, o co chodzi.

 • Aśka Pietruszka

  Dobrze powiedziane. Przyjaźnię się z facetami i ostatnio jeden z nich powiedział, że przecież „są całkiem przystojni” i bez wazeliniarstwa przyznałam mu rację ;). Nie widzę w tym nic gejowskiego.

 • oug

  Ja tam zawsze twierdziłem, że osoby doszukujące się wszędzie „pedalstwa” na 90% mają jakiś delikatny problem ze swoją seksualnością, który próbują w ten sposób ukryć. Często nawet przed samym sobą.

  • http://www.princessofdeadline.pl Agnieżka

   A tak nie jest? D:

   • oug

    Jest, jak najbardziej. Jeszcze jak.

 • http://www.princessofdeadline.pl Agnieżka

  Wypraszam sobie, muły to bardzo mądre stworzeni! ;)

 • Vitalis Dykyy

  oj, nie przesadzaj xd

 • Vitalis Dykyy

  „[..]chciałby powiedzieć tylko jedno:

  Cholera, ale ja mam przystojnych kumpli.

  Zawsze gdy wychodzę z nimi na miasto czuję się co najwyżej jak skrzydłowy.”

  oj, nie przesadzaj xd

  • http://anonimove.com/ Kacper Ożóg

   Mówię jak jest :D