Muzyka, ZESTAWIENIA

25 PIOSENEK, KTÓRE URATUJĄ BEZNADZIEJNY PORANEK

Chyba wszyscy marzyliśmy o takim zestawieniu. Zwłaszcza, gdy dni robią się coraz krótsze i rano, gdy się budzimy jest jeszcze ciemno

Wyobraźcie sobie, że otwieracie oczy i widzicie tylko tego małego, dzwoniącego skurczysyna. To budzik. Uderzacie go ospałą ręką. Niestety zapomnieliście o tym, że właśnie przez ostatnie pięć godzin na niej spaliście i przez to jest całkowicie zdrętwiała. Walicie więc bezwładną kończyną to plastikowe ustrojstwo i przez chwilę zastanawiacie się „czy płakać?”, czy „może zamówić pizze?”. Chyba właśnie wybiliście sobie palec. Jednak nie czujecie tego, bo tak jak wcześniej wspominałem – jest zdrętwiała. Poczujecie to dopiero za chwilę. Teraz jednak próbujecie rozkleić swoje powieki. Cudem wam się to udaje.

Wstajecie z łóżka, witacie dzień serdecznym „ja pierdolę”, drapiecie się po tyłku i udajecie się w stronę kuchni. Czas na kawę. Nastawiacie ekspres i idziecie siusiu. Spuszczacie wodę, myjecie twarz, wycieracie ją ręcznikiem i tak jak co dzień, na parę sekund spoglądacie w swoje odbicie w lustrze. „Cholera, z taką gębą nigdy nikogo nie znajdę” – mówicie do siebie w myślach i wracacie do ekspresu, który już zrobił wam kawę. To chyba jedyny pozytyw jak do tej pory.

Stop… zaraz, coś… Fuck, właśnie przypomnieliście sobie, że mieliście oddać esej z anglika. Na wczoraj. No nic, poczuliście, że jesteście głodni. Idziecie więc do lodówki i otwieracie ją, by sobie coś przyrządzić. Pusta.
Yep, kolejny dzień będziecie musieli żywić się drogimi sałatkami w szkole. Bez dressingu. W końcu zabroniony. Idziecie zatem włączyć sobie wodę. Przekręcacie kurek i strumień lodowatej wody uderza w wasze zmarznięte ramiona i głowę. No cholera jasna, znów jakiś idiota ustawił go jako domyślny tryb.
Zmoknięci, całkowicie poirytowani i prawdopodobnie już spóźnieni do szkoły myślicie sobie: To będzie piękny dzień.
Bo gorzej już chyba być nie może.

I tutaj z pomocą przychodzę ja (orze oczywiście wy, bo na tą playlistę wrzuciłem także parę waszych typów). Stworzyłem dla was zestawienie piosenek, która uspokoi was po tych wszystkich przejściach, przez które musicie przechodzić każdego ranka.
Nastał czas by oficjalnie uporać się z całym tym łajnem, w które wchodzimy budząc się zbyt wcześnie. Bo umówmy się – wstawanie na ósmą do szkoły nie jest normalne.
Poniższa playlista nie da wam kopa i nie przestawi was na „tryb zdobywcy”. Nic z tych rzeczy. Za to idealnie uzupełni poranną kawę i pozwoli wam się wyluzować.
Oto ona:

Specjalnie załadowałem na nią kawałki, które są trochę ospałe oraz nieco leniwe, by specjalnie was nie drażnić. Bo tak jak raz na jakiś czas przydaje się solidny kopniak w tyłek, w postaci skocznej playlisty, to tak zazwyczaj potrzebna jest nam o poranku po prostu odrobina spokoju.

Mam nadzieję, że wam się podoba i chociaż trochę pomoże wam się wychillować tuż przed torturami, jakie zaserwuje wam dziś szkoła.
Miłych sprawdzianów z matematyki.

PS. Klasycznie w komciach możecie pisać piosenki, które waszym zdaniem tutaj pasują. Zawsze możemy coś dodać do listy.


Aha, prawie zapomniałbym – kliknij TUTAJ like’a, a od dziś i ty, i ja będziemy szczęśliwi. Możesz także zacząć obserwować mnie na moim PROFILU PRYWATNYM i dzięki temu jako pierwszy będziesz dostawał informacje o najnowszych wpisach.
Przypominam jednocześnie, że każdy chamski, wulgarny czy w jakikolwiek sposób czepialski komentarz zostanie natychmiast usunięty. To mój dom i to mi ma być tutaj wygodnie.

Poprzedni post Następny post

Mało? Mam dla ciebie parę propozycji:

  • Karolcia

    Może być gorzej, jak musisz wstać o 4.50, a 5.35 wyjść z domu, iść na stację, żeby o 6 wsiąść do zimnego busa, pełnego ludzi, do tego kierowca otwiera okno, wieje na Ciebie, jak zaśniesz to bardzo zmarzniesz, a potem idziesz na zajęcia z łaciny, albo podstaw warsztatu filologa (to gorsze.).

  • Lukasz

    No to dodam od siebie: Sia „Fire Meet Gasoline”, Sia „Alive”, Feder feat. Lyse „Goodbye”, Curly Heads „Reconcile” i Adele „Hello”. No i to by było na tyle .

  • Czocherek♡

    Aż tweetnęłam za City Of My Dreams :) Dzięki