Bez kategorii

20 NAJWAŻNIEJSZYCH TEKSTÓW Z TEGO BLOGA – ROK DRUGI

Czas najwyższe je sobie przypomnieć!

Kiedy rok temu dodawałem podobny wpis, pisałem wam, że nigdy nie przestałem wierzyć iż ten blog, który wtedy był jeszcze żaglówką, kiedyś zmieni się w prawdziwy galeon.

Prawda jednak wyglądała zupełnie inaczej. Pisałem te słowa pełen obaw. I choć rzeczywiście głęboko wierzyłem w to, że wiem co robię, to wciąż nie byłem tego stuprocentowo pewien. Bałem się, że nie uda mi się osiągnąć upragnionych celów, że nie przebiję się do szerszego grona odbiorców, że dalej będzie czytało mnie 600 osób. Bałem się wszystkiego.
Dzisiaj także się boję.

Ale jest to ten przyjemny rodzaj strachu. Ten który sprawia, że chcemy być jeszcze lepsi. Ten, który kopie nas w tyłek zarówno wtedy gdy potrzebujemy impulsu, który popchnie nas naprzód jak i wtedy, gdy już upadliśmy. Ten strach jest potrzebny. Mi, Tobie, nam wszystkim.
Dzisiaj gdy patrzę wstecz i czytam teksty, które dodałem rok temu w tym bliźniaczym zestawieniu, to z jednej strony trochę chce mi się śmiać, a z drugiej płakać. Nie dlatego, że odczuwać smutek. Dlatego, że jestem szczęśliwy. Widzę ogromny postęp, pomiędzy tym co serwowałem wam rok temu, a tym, co piszę teraz.
Jest dobrze. A będzie jeszcze lepiej.

Ale dosyć ckliwych akapitów. Na te przyjdzie czas jutro. Dwadzieścia pięć tekstów na was czeka.
Kolejność – klasycznie – przypadkowa:

Nie istnieje coś takiego jak „puszczalska dziewczyna”

Utarło się jakieś takie bzdurne twierdzenie, że mężczyzna, który często śpi z nową kobietą, staje się z automatu playboyem, a dziewczyna, która robi dokładnie to samo, musi być określona mianem „dziwki”. I wierzcie mi lub nie, ale im dłużej się nad tym zastanawiam, to tym bardziej mam ochotę spuścić łomot komuś, kto to wymyślił.

15 czynności, które bezapelacyjnie czynią z Ciebie idiotę

Ten tekst po prostu musicie znać. Dla własnego dobra.

Jak idiota reaguje na „Ice Bucket Challenge”?

Tak jak zawsze – bezmyślnie. 

Wolę być dobrym człowiekiem, niż katolikiem

Pisząc ten tekst nie sądziłem, że przy tak dużej ilości jadu zgodzi się ze mną tak wiele osób. To chyba dlatego, że wśród moich czytelników jest wielu ateistów. Buźka. Jesteście tacy mądrzy. 

Czasami grubsze niekoniecznie oznacza „mniej seksowne” 

„No wreszcie ktoś to napisał” – powiedziało parędziesiąt moich czytelniczek. Szkoda tylko, że tak wiele osób ten tekst odebrało conajmniej jako jakąś prawdę objawioną i poczuło się usprawiedliwionych co do tego, że mają nadwagę. Problem w tym, że mi chodziło jedynie o „nieco okrąglejsze” kobiety, a nie te opasłe. 
Dlatego szybko postanowiłem naprawić ten błąd i zadałem wam pewne zasadnicze pytanie. A brzmiało ono: 

Jaka jest różnica pomiędzy palaczem, a osobą otyłą?

Zapamiętajcie sobie jedno – dając przyzwolenie innym na to, aby byli grubi dajecie również przyzwolenie na to, aby każdego roku z tego powodu ginęły miliony ludzi na całym świecie. Miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i wszelkie choroby wieńcowe. To nie bierze się znikąd. 

Mężczyźni wolą zdziry

I tak kochani powstała #seks_sobota. Bez obaw – od października wróci. Już zbieram materiały. 

Dlaczego Justin Bieber ma być gorszy od Mozarta?

Nie istnieją żadne normy mówiące, że muzyka elektroniczna oraz muzyka popularna są gorsze od tej klasycznej czy rocka. Po prostu i albo to rozumiesz, albo jesteś idiotą.

Ci przyjaciele, którzy są gotowi wbić Ci nóż w plecy

Wszyscy takich mamy. Bez wyjątku. 

Pozwól im odejść

Nie trzymaj ludzi przy sobie wbrew ich woli. Jeżeli oni chcą Cię opuścić, to nigdy się przed tym nie broń. Nie buduj przed nimi muru, nie błagaj, nie kajaj się. Oni i tak by od Ciebie, prędzej czy później, uciekli. Jeśli nie fizycznie, to przynajmniej mentalnie staliby się dla Ciebie nieobecni.

Od kiedy „dwóch gejów gwałcących dziecko” jest dobrym argumentem przeciwko legalizacji adopcji dla par homoseksualnych

To co mnie najbardziej irytuje, to wykorzystywanie tanich i populistycznych haseł oraz obarczania winą całych mniejszości tylko po to, aby wygrać dyskusję i wykazać wadliwość całej społeczności, a nie jedynie jednostkowego przypadku. I o tym właśnie jest ten wpis.

10 rzeczy, o których musisz pamiętać, jeśli chcesz, by żyło Ci się lepiej

Raz ja jakiś czas lubię was odrobinę zmotywować. Koniecznie musicie to przeczytać!

Co kręci facetów? – Czyli na co zwracamy uwagę u kobiet?

Wpadałem kiedyś na genialny plan zebrania opinii paru facetów na temat tego, co ich pociąga u kobiet. Totalny freestyle. Okazało się, że wyszedł z tego jeden z chętniej czytanych i komentowanych tekstów na blogu. Wypowiedzieli się tutaj między innymi mój wieloletni kumpel Ajgor Ignacy, czy prezes Cupsella. 

Przeklinające kobiety

Porozmawiajmy sobie trochę o rzeczach, które są gorsze od ciepłej wódki! 

Facet, któremu wydaje się, że może mieć każdą… może mieć każdą

Kobiety uwielbiają facetów, którzy są pewni siebie. I choć żadna Ci tego otwarcie nie powie, to prawda jest taka, że kobiety, w zdecydowanej większości, są jak czytelnicy bloga. Choć ani jedna nigdy się do tego nie przyzna, to każda ma ochotę, żebyś to ty przejął nad nią kontrolę. Aby to w twoich rękach spoczęła pałeczka.

Nie bój się segregować znajomych!

Najczęściej udostępniany i cieszący się największą popularnością na facebooku tekst w historii tego bloga.

Prawdziwi mężczyźni 

Wielu moich czytelników twierdzi, że to najlepszy tekst w historii tego bloga. Cóż, jeśli jeszcze go nie czytałeś, to chyba powinieneś to sprawdzić! 

Dzieci dalej mają cudowne dzieciństwo!

Jeżeli czytałeś ten tekst, to już wiesz, że dalej potrafią się bawić i dalej są szczęśliwe. Zmieniają się jedynie zabawki, którymi się bawią.

10 typów kobiet, z którymi lepiej zerwać

Wiecie, przyznam szczerze – to nie jest jeden z 20 najważniejszych wpisów z ostatniego roku. Na to, przedostatnie miejsce czekało co najmniej pięć innych. Jednak temat jest tak cholernie ważny dla tej nielicznej grupy czytelników mojego bloga, jaką są mężczyźni, że… no musiałem go tutaj dodać. Niech mają coś od życia biedaczki. Smutne i zapomniane 20 procent. 

Uśmiechnij się

Na koniec postanowiłem wam zaserwować chyba najpozytywniejszy tekst, jaki kiedykolwiek tutaj dodałem. No… już, już! Uśmiechnij się! 


QUO VADIS? 

Cóż, o tym przeczytacie sobie jutro. Także szykujcie marynarki i małe czarne. Lećcie do monopolowego po szampana i krewetki. Dzwońcie do rodziców, żeby popilnowali wam psa. Ewentualnie przywiążcie go smyczą do bramy schroniska. Już jutro obchodzimy drugie urodziny bloga.
Panie mają wstęp wolny. Panowie przynoszą po butelce whisky.


Aha, prawie bym zapomniał – kliknij TUTAJ like’a, a od dziś i ty, i ja będziemy szczęśliwi. Możesz także zacząć obserwować mnie na moim PROFILU PRYWATNYM i dzięki temu jako pierwszy będziesz dostawał informacje o najnowszych wpisach.
Przypominam jednocześnie, że każdy wulgarny, chamski czy choć trochę niemiły, względem mnie lub moich czytelników, komentarz zostanie natychmiast usunięty. To mój dom i to mi ma być tutaj wygodnie.

Poprzedni post Następny post

Mało? Mam dla ciebie parę propozycji:

  • Martyna Sobczak

    jestem z Tobą prawie od początków i cudownie się czuję obserwując Twój progress :)

  • Kuba Nowak

    Pewnego dnia postanowiłem zostać tu i kliknąć lajka, by dowiadywać się o nowych tekstach. Nie było to bardzo dawno, ale cieszę się z tej decyzji.